تصویر

سامانه بیمه بیکاری بار دیگر باز شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت : سامانه جدید بیمه بیکاری که از ششم مردادماه سال جاری متوقف شده بود بار دیگر برای ثبت نام متقاضیان باز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، کامران اصغری افزود : متقاضیان برای ثبت نام جدید و یا ادامه مقرر بیمه بیکاری ناشی از شیوع ویروس کرونا می توانند با مراجعه به سامانه جدید درخواست خود را به ثبت برسانند.
به گفته وی ثبت نام بیمه بیکاری صرفاً از طریق سامانه “جامع روابط کار” که از سال گذشته فعالیت خود را در سراسر کشور آغاز کرده است امکان پذیر است که اکثر خدمات حوزه روابط کار به صورت الکترونیکی و غیرحضوری نیز در این سامانه انجام می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران برخورداری از خدمات این سامانه را منوط به دریافت نام کاربری و رمز عبور از دفاتر پیشخوان دانست.
اصغری آدرس سامانه را http://prkar.mcls.gov.ir/Login اعلام کرد.
وی اظهارداشت: بعد از پایان مراحل ثبت نام فرآیند رسیدگی وبرقراری بیمه بیکاری متقاضیان از طریق پیامک به آنان اطلاع رسانی می‌شود.
به گفته این مسئول، متقاضیانی که پیش از این ثبت نامشان را در سامانه قبلی بارگذاری کردند، نیازی به ثبت نام جدید ندارند ، ولی متقاضیان تداوم مقرری بیمه بیکاری باید تغییرات احتمالی خود را در این سامانه به ثبت برسانند.
در مرحله اول شیوع ویروس کرونا در سال گذشته بیش از ۳۰ هزار کارگر مازنی در سامانه بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی استان مازندران ثبت نام کردند که کمتر از ۵ هزار نفر از این کارگران که سابقه پرداخت حق سهم بیمه بیکاری داشتند، از مقرری حداقلی برخوردار شدند.
در مجموع شیوع ویروس کرونا در مازندران از سی ام بهمن ماه سال گذشته تاکنون بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال به حوزه اقتصادی استان خسارت وارد کرد که بیشترین خسارت ها مربوط به بخش گردشگری و خدماتی بود که ۵۱ درصد از اشتغال استان نیز در این حوزه قرار دارد.
براساس آخرین آمار با گذشت حدود هفت ماه از شیوع ویروس کرونا همچنان حدود یکهزار و ۸۰۰ نفر از شهروندان مازنی مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان های ۲ دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل تحت درمان قرار دارند.

کاریابی الکترونیکی یاراکار 

دیدگاه خود را بنویسید


درحال آپلود