تصویر

ثبت نام ۱۴۹ هزار نفر جهت دریافت بیمه بیکاری در استان تهران

استاندار تهران با اشاره به ثبت نام ۱۴۹ هزار نفر جهت دریافت بیمه بیکاری در استان تهران بر لزوم پیگیری عملیاتی جهش تولید جهت رفع مشکلات اقتصادی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: به سبب شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر حوزه اقتصادی تاکنون ۱۴۹ هزار نفر جهت دریافت بیمه بیکاری در استان تهران ثبت نام کرده اند.
وی ادامه داد: به منظور رفع مشکلات ناشی از کرونا باید شرایطی فراهم کنیم تا رونق تولید و جهش تولید جزو راهبردهای اساسی باشد تا در آینده دچار مشکل نشویم بر همین اساس در این جلسات تقسیم کار منطقی و عملیاتی جهت دستیابی به اهداف اقتصادی صورت گیرد.
ستاندار تهران سپس تاکید کرد: بخش خصوصی، بانک‌ها، استانداری و تمام مسئولان استان باید ابزار و لوازم لازم را به کار بگیرند تا از اشتغال، تولید و رونق تولید حمایت شود.
محسنی بندپی سپس با اشاره به ظرفیت‌های بخش خصوصی گفت: بخش خصوصی استعداد، ظرفیت و دغدغه و نگاه‌ ملی دارد همچنانکه با شیوع کرونا جهت تولید وسایل و اقلام بهداشتی بخش خصوصی فعال شده و امروز خوشبختانه در کشور روزانه ۳.۵ تا ۴ میلیون ماسک تولید می‌شود، ضمن اینکه در زمینه تولید مواد ضدعفونی کننده و اقلام بهداشتی نیز عملکرد بهتری نسبت به کشورهای مدعی داریم.
براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، استاندار تهران سپس با اشاره به لزوم تحرک بیشتر جلسات ستاد تسهیل جهت رفع مشکلات اقتصادی تصریح کرد: باید نگاه اصلاح گرایانه‌ای نسبت به برگزاری این جلسات داشته باشیم و به دنبال اجرایی شدن آیین نامه ها و مصوبات باشیم، در این راستا موضوعات در کارگروه‌های تخصصی به شکل جدی و عملیاتی بررسی شود، چراکه ظرفیت و توانمندی های زیادی در استان تهران وجود دارد تا بتوانیم با همکاری همدیگر سال متفاوت و موثر به لحاظ اقتصادی را طی کنیم.
شرکت های فعال در حوزه ICT دارای پروانه بهره برداری از وزارت صمت برای درخواست استفاده از این تسهیلات می توانند به صندوق توسعه ملی و واحدهای دانش بنیان نیز به سایت دانش بنیان مراجعه کنند.

منبع : خبرگزاری ایسنا
کاریابی الکترونیکی یاراکار

دیدگاه خود را بنویسید


درحال آپلود