تصویر

پرداخت ۶۷ میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های کشاورزی

۶۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات تولید و اشتغال، برای طرح‌های کشاورزی خراسان جنوبی پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: این مقدار تسهیلات از پارسال تاکنون به ۵۶۷ طرح کشاورزی در بخش گلخانه ها، صنایع تبدیلی و تکمیلی، بخش دام و سرمایه در گردش پرداخت شد.
بهدانی افزود: در این مدت ۳۸ میلیارد تومان برای ۸۹ طرح گلخانه، ۱۲ میلیارد تومان برای ۳۴۸ طرح زعفران و گیاهان دارویی، ۱۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای ۱۱۲ طرح حوزه دام، ۳ میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان برای ۱۴ طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی و ۲۴۸ میلیون تومان برای طرح ۴ طرح شیلات و آبزیان پرداخت شد.
وی با بیان اینکه پرداخت این تسهیلات تا پایان سال مالی ۹۸ ادامه دارد، گفت: به دلیل اینکه سیاست وزارت جهاد کشاورزی در موضوع گلخانه‌ها بوده و باتوجه به آغاز طرح نهضت گلخانه سال گذشته در استان، بیشترین پرداختی مربوط به طرح‌های گلخانه بوده است.
بهدانی با اشاره به اینکه سهم ابلاغ شده تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ که در سال گذشته به خراسان جنوبی پرداخت شده ۹۲ میلیارد تومان است، افزود: این ردیف اعتباری با نرخ سود ۷ درصد و بازپرداخت ۵ ساله در بخش‌های گلخانه، گیاهان دارویی، زعفران و شیلات و آبزیان پرداخت می‌شود.
وی گفت: این ردیف اعتباری در سایر رسته‌ها با نرخ سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۵ ساله پرداخت می‌شود.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما
کاریابی الکترونیکی یاراکار

دیدگاه خود را بنویسید


درحال آپلود