تصویر

تمامی سربازان تا سال ۱۴۰۱ مهارت شغلی فرا می‌گیرند

مسئول قرارگاه مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تشکیل قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان ، گفت : تا سال ۱۴۰۱ تمامی سربازان زیرپوشش آموزش مهارت شغلی قرار می‌گیرند.

سردار سید مهدی فرحی در ساری در گفتگو با خبرنگاران افزود: با دستور مقام معظم رهبری و ریاست نیرو‌های مسلح قرارگاه مهارت آموزی سربازان تشکیل شد. وی ادامه داد: با توجه به اینکه نیمی از سربازان از جامعه تحصیلکرده دانشگاهی هستند حضور ۲ ساله آن‌ها در خدمت سربازی فرصت مناسبی برای فراگیری مهارت شغلی به شمار می‌رود. مسول قرارگاه مهارت آموزی نیرو‌های مسلح گفت: سال ۱۳۹۶ در سال نخست تشکیل این قرارگاه یکصد هزار سرباز تحت پوشش اموزش‌های مهارتی قرار گرفتند.
وی افزود: در ادامه در سال گذشته ۱۶۴ هزار سرباز زیر پوشش این آموزش‌ها قرار گرفتند و امسال نیز ۲۰۰ هزار سرباز در این دوره‌های آموزشی قرار دارند. به گفته سردار فرحی با هماهنگی‌های صورت گرفته با سازمان‌های مرتبط گواهینامه رسمی مهارتی اعطا می‌شود تا پس از خدمت سربازی مدرکی مبنی بر داشتن مهارت در اختیار داشته باشند.
وی گفت: در حال حاضر ۲۲ دستگاه و نهاد از جمله جهاد کشاورزی، فنی و حرفه‌ای، ورزش و هلال احمر طی توافقنامه‌ای که با آن‌ها بسته شد در اجرای این برنامه همکاری می‌کنند. مسول قرارگاه مهارت آموزی نیرو‌های مسلح اضافه کرد: با هماهنگی‌هایی که با بانک‌های رسالت و انصار، معاونت اشتغال وزارت کار و بیمه صورت گرفته به سربازان مهارتی تسهیلات اشتغال پرداخت شود.

منبع : بازار کار

کاریابی الکترونیکی یاراکار

دیدگاه خود را بنویسید


درحال آپلود