تصویر

جذب ۱۰ هزار نفر پرستار در وزارت بهداشت

عضو مجمع نمایندگان کردستان در مجلس یازدهم از استخدام ۱۰ هزار نفر پرستار در وزارت بهداشت براساس گفته وزیر بهداشت خبر داد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، سیدمهدی فرشادان پیش ‌از ظهر امروز در پنجمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با حضور معاون رئیس ‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، ضمن قدردانی از کادر درمان که این روزها ایثار و برای حفظ سلامتی مردم از زندگی خود گذشته‌اند اظهار داشت: کرونا بیماری خاصی است که دوران و درمان مشخصی ندارد اما تعیین و برداشتن محدودیت‌ها با موازین علمی و پزشکی زیاد همخوانی ندارد.

وی گفت: باید مسئولان ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا برای تعیین زمان اعمال و برداشتن محدودیت‌ها حساسیت بیشتری داشته باشند چرا که تداوم این وضعیت، بی‌توجهی دولت و مسئولان به سلامت مردم را در افکار عمومی القاء می‌کند.
نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه هم‌اکنون استان کردستان به‌دلیل وضیعت کرونایی، نیاز به قرنطینه‌کردن دارد تصریح کرد: انتظار می‌رود اختیارات لازم به استانداران استان‌های با وضعیت قرمز از جمله کردستان داده شود چرا که براساس پیش‌بینی‌های انجام ‌شده در مهر و آبان‌ماه قطعاً شاهد پیک خواهیم بود.
وی با بیان اینکه بیماری کرونا اصلاً تمام نشده است خطاب به معاون رئیس ‌جمهور عنوان کرد: انتظار می‌رود برای اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی تفویض اختیار به استانداران داده شود.
فرشادان تاکید کرد: باید در این روزهای کرونایی که «استفاده از ماسک» الزامی شده، مسئولان ستاد استانی کرونا و دستگاه‌های نظارتی، نظارت بیشتری بر شیوه توزیع و قیمت‌های بهداشتی داشته باشند تا مردم با مشکل روبه‌رو نشوند.
وی بر ضرورت توزیع ماسک رایگان در بین مردم استان کردستان همچون قم و گیلان تاکید و اذعان کرد: کردستان، بیکارترین استان کشور و مردمان این دیار توان مالی بالایی ندارند و در این روزهای سخت چنین کمک‌هایی به مردم ضروری است.
عضو مجمع نمایندگان کردستان در مجلس یازدهم اظهار کرد: مسئولان ستاد کرونا و دانشگاه علوم پزشکی تمام بیمارستان‌های سنندج را به کرونا آلوده کرده در حالی‌ که بنده معتقدم باید از هم‌اکنون پیش‌بینی‌های لازم برای جلوگیری از تکرار چنین اتفاقاتی انجام و از ظرفیت‌ دیگر دستگاه‌ها و بیمارستان‌های صحرایی استفاده شود.
وی از متولیان دانشگاه علوم پزشکی استان خواست که اقلام بهداشتی را در بین تمام حوزه‌ها و روستاها عادلانه توزیع کرده و نواقص موجود را حل و فصل کرده و مسئولان ستاد ملی و استانی کرونا از خیران و NGOها برای مقابله با کرونا دعوت کنند.
نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس یازدهم از استخدام ۱۰ هزار نفر پرستار در وزارت بهداشت براساس گفته وزیر بهداشت خبر داد و تاکید کرد: انتظار می‌رود مشکل نیروهای کادر درمان استان کردستان که هم‌اکنون در جبهه مقابله با کرونا تلاش کرده، برطرف و در قالب همین استخدام یا طریق دیگر جذب، تعیین وضعیت و از عدم امنیت شغلی رهایی پیدا کنند.
فرشادان بر توسعه مراکز غربالگری استان در این روزهای کرونایی تاکید کرد و یادآور شد: مراجات مکرر و ازدحام جمعیت در این مراکز سبب شیوع بیشتر بیماری می‌شود و باید تدابیر لازم برای حل مشکلات این حوزه تلاش شود.

منبع : خبرگزاری تسنیم

کاریابی الکترونیکی یاراکار

دیدگاه خود را بنویسید


درحال آپلود