تصویر

جریمه ۱۶ میلیون تومانی کارفرمایانی که سربازان غایب را بکار گیرند

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمان با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور بیان کرد: قبل از اعزام سربازان آنها را غربالگری کرونایی خواهیم کرد ضمن آنکه پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از طرف وزارت بهداشت به صورت کامل در پادگان‌ها اجرا می شود بنابراین حانواده‌ها در این زمینه هیچ نگرانی نداشته باشند.

سرهنگ “محمد مقصودی” ظهر امروز ۱۶ تیرماه در جمع خبرنگاران گفت: مشمولین غایب با محدودیت‌هایی همچون ممنوعیت خروج از کشور، عدم استفاده از تسهیلات بانکی، منع شرکت در انتخابات به عنوان کاندیدا، منع استخدام به صورت پیمانی، قراردادی و حتی روز کاری روبرو هستند.
وی بیان کرد: طبق قانون اگر شرکتی، صنفی یا بنگاهی مشمولین غایب را به کار بگیرند بار اول حدود ۱۶ میلیون تومان جریمه می‌شود و برای بار دوم آن واحد باید هزینه دو سرباز و برای بار سوم آن شرکت متخلف به اندازه هزینه سه سرباز جریمه خواهد شد.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمان در حصوص خرید خدمت سربازی گفت: خرید خدمت سربازی دیگر نداریم اما افرادی که از قبل ۱۲ فروردین ۹۸ درخواست خرید خدمت را داده باشند و بخشی از وجه تعیین شده را پرداخت کرده‌ باشند، می‌توانند سربازی خود را خریداری کنند.
وی درباره معافیت تحصیلی اظهار کرد: صدور معافیت تحصیلی برای دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی، موکول به ارائه گواهی اشتغال به تحصیل آنان از طریق مراجع ذی‌ربط است و مدت اعتبار این معافیت های تحصیلی تا یک سال پس از صدور گواهی پایان تحصیلات در هر مقطع می‌باشد.
مقصودی افزود: حداکثر معافیت تحصیلی برای دانش‌آموزان تا سن بیست سال تمام و در هر یک از مقاطع تحصیلی کاردانی ۲.۵ سال، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی‌ارشد ناپیوسته ۳ سال، کارشناسی پیوسته ۵ سال، کارشناسی ارشد پیوسته ۶ سال، دکترای پزشکی پیوسته ۸ سال و دکترای تخصصی ۶ سال است.
وی از طلاق‌های صوری والدین به دلیل معافیت فرزندانشان سخن به میان آورد و اظهار کرد: معافیت مادر مطلقه یکی از معافیت‌هایی می‌باشد که برخی ازخانواده‌ها با انجام طلاق صوری به دنبال معافیت برای فرزندانشان هستند این در حالی است که این هشدار را می دهیم ما در این خصوص تحقیقات دقیق و کاملی خواهیم داشت و به شدت با اینگونه پدیده‌ها برخورد خواهیم کرد.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمان با بیان اینکه سرباز فراری را عنوان مجرمانه دارد، تصریح کرد: اگر این سربازان فراری ظرف مدت ۶۰ روز خودشان را به یگان خدمتی که در آن مشغول به انجام وظیفه بودند، معرفی کنند به مراجع قضایی معرفی نخواهند شد اما اگر پس از ۱۵ روز غیبت این سرباز فراری دستگیر شود قطعا به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی می‌شوند که مجازات حبس و اضافه خدمت خواهند داشت ضمن آنکه باید مدنظر داشت که سربازان فراری که خود را معرفی می کنند از تحفیف‌های قانونی برخوردار خواهند شد.
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور بیان کرد: قبل از اعزام سربازان آنها را غربالگری کرونایی خواهیم کرد ضمن آنکه پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از طرف وزارت بهداشت به صورت کامل در پادگان‌ها اجرا می شود بنابراین حانواده‌ها در این زمینه هیچ نگرانی نداشته باشند.

منبع : بازار کار

کاریابی الکترونیکی یاراکار

دیدگاه خود را بنویسید


درحال آپلود